آخرین اخبار : 

آب تصفیه شده

روستای گوگ تپه از اوایل دهه ­ی هشتاد هجری شمسی از نعمت آب آشامیدنی بهره ­مند شده است.

عملیات اجرایی تصفیه خانه ­ی روستای گوگ­ تپه با ظرفیت ۲۰ لیتر در ثانیه در سال ۱۳۷۹ شروع و در سال ۸۱ رسما کار خود را آغاز کرده و بطور متوالی توسعه های لازم انجام و در حال حاضر ظرفیت آن ۳۵ لیتر در ثانیه (فقط سهم روستای گوگ­تپه) می ­باشد. این تصفیه خانه علاوه بر روستای گوگ ­تپه، آب شرب چندین روستای اطراف را هم تامین می کند.

طبق آمار اعلام شده از سوی اداره­ ی آب شهرستان بیله ­سوار میزان مصرف متوسط اهالی روستای گوگ­تپه ۹۷۰۰ مترمکعب در ماه است که تقریبا ۲۰۰۰ مترمکعب بیشتر از حد استاندارد تعریف شده می­باشد.

مجتمع تصفیه خانه ­ی مذکور فعالیت خود را در سال ۸۱ با آبرسانی به ۷ روستای گوگ­تپه، زرگر، دمیرچی­لو، قره­ قاسملو، گون­ پاپاق، اودولو و مرادلو جمعا با ۱۱۰۰ خانوار آغاز و با توسعه­ ی تصفیه خانه در سال ۸۴ آب آشامیدنی روستای فولادلو نیز از این تصفیه خانه تامین شد. در حال حاضر این مجتمع با ۲۴۵۰ مشترک و تولید روزانه ۳۴۰۰ مترمکعب، آب ۸ روستا را تامین می­کند.

تعداد مشترکین آب روستای گوگ تپه جمعا ۴۳۱ مشترک می باشد که شامل:

۱۰ اشتراک تجاری

۴ اشتراک صنعتی و نانوایی

۲ اشتراک اداری

۲ اشتراک اماکن مذهبی

۲ اشتراک برای اماکن آموزشی

ا اشتراک برای اماکن نظامی

و ۴۱۰ اشتراک شخصی و مسکونی می­باشد.

طول خط انتقال آب از مجتمع تصفیه خانه تا روستا حدود ۹.۲ کیلومتر و طول شبکه لوله­ کشی شده­ ی داخل روستا حدود ۱۵ کیلومتر می­باشد که لوله­ ی اصلی روستا از محل میدان فردوسی عبور می­کند.

با توجه به خریداری یک­دستگاه ماشین آتشنشانی توسط دهیاری روستای گوگ ­تپه، طرح احداث شیر آتشنشانی در محل دهیاری روستا، به تصویب رسیده و به زودی اجرا خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *