آخرین اخبار : 

کشاورزی

دشت مغان در قسمت شمال غربی ایران به دشت همیشه بهار ایران معروف است. دشت مغان یکی از قطبهای مهم کشاورزی ودامپروری ایران است . سراسر دشت مغان به علت حاصلخیزی خاک، دمای مساعد وموقعیت خاص منطقه ای زیر کشت اقسام غلات، حبوبات و علوفه قرار می گیرد بی مناسبت نیست که مغان را انبار غله آذربایجان می گویند.

مردم روستای گوگ تپه نیز این نعمت الهی و این آب و هوای مناسب را قدر دانسته و همچون سایر مردم این منطقه از دیربازکار کشاورزی و دامداری مشغول بوده و هستند و از این طریق امرار معاش می کنند.

تقریبا تمام زمین های زراعی این روستا به صورت دیم می باشد که تلاشها برای مجهز ساختن این زمینها به سیستم آبیاری مصنوعی چند سالی است که آغاز شده و ادامه دارد.

معروف ترین محصولات کشاورزی این روستا، گندم و عدس می باشد.

اکثر مردم روستای گوگ تپه و روستاهای اطراف محصول گندم خود را به سیلوی تعاون روستایی گوگ تپه می فروشند که با نرخ تعیین شده توسط دولت از مردم خریداری می شود.

شهرستان بیله سوار یکی از قطب های تولید عدس در کشور می باشد که سالانه دهها هزار هکتار از زمین های زراعی این شهرستان زیر کشت محصول عدس می روند که روستای گوگتپه بخش قابل توجهی از این میزان را به خود اختصاص می دهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *