آخرین اخبار : 

گاز شهری

روستای گوگ تپه از جمله روستاهایی است که از نظر امکانات رفاهی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. یکی از این امکانات رفاهی گاز شهری می باشد.

از اواخر دهه هفتاد هجری شمسی مقدمات گاز رسانی به این روستا آغاز گردید و بعد از چند سال تلاش مسئولین مربوطه و با دهها کیلومتر لوله­کشی، سرانجام در تاریخ دوازدهم آبان ۱۳۸۳ این امر محقق شد و طرح گازرسانی به روستای گوگ تپه مورد بهره­برداری قرار گرفت.

شور و اشتیاق مردم روستا برای تحقق پروژه­ ی گازرسانی به روستای گوگ تپه به حدی بود که از آغاز عملیات حفاری و لوله­ گذاری، جوانان روستا پابه ­پای کارگران زحمتکش اداره ­ی گاز کار می­کردند و از هیچ کمکی به آنها دریغ نمی کردند تا این پروژه ­ی دلنشین هرچه زودتر به بهره ­برداری برسد. بزرگان و کهنسالان هر محله و کوچه هم با چای و میوه از کسانی که در خیابان و کوچه هایشان مشغول کار بودند پذیرایی می­کردند. همدلی و همکاری مردم باعث شد تا این پروژه هرچه زودتر به اتمام برسد.

با نزدیک شدن به روز افتتاح طرح گازرسانی اشتیاق مردم برای خرید وسایل گازسوز سازگار با گاز شهری وصف نشدنی بود. مردم، سختی های مربوط به خرید نفت و گازوئیل و کپسول گاز را تمام شده می ­دیدند و این، خبر بسیار خوبی بود برای مردمی که سالها از لوازم گرمایشی نفتی و گازوئیلی استفاده می کردند و چه بسا سختی هایی که در روزهای سرد زمستان برای خرید و حمل نفت و گازوئیل  متحمل می شدند.

گاز روستای گوگ تپه از ایستگاه گاز زرگر شهرستان بیله سوار تامین می شود. میزان فشار شبکه ی گاز روستای گوگ تپه psi 60 می باشد.

طبق آمار اعلام شده از سوی اداره گاز شهرستان بیله سوار، تعداد مشترکین گاز روستای گوگ تپه حدود ۴۵۵ اشتراک است و مصرف متوسط گاز اهالی روستای گوگ تپه در طول یک ماه تقریبا برابر با ۷۰۸ مترمکعب و در طول یک سال حدود ۸۵۰۰ مترمکعب می­باشد. با توجه به این آمار می توان نتیجه گرفت که میزان متوسط مصرف هر خانوار در طول یک ماه به حدود ۱.۵ مترمکعب و در طول یکسال به حدود ۱۸ مترمکعب می رسد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *